کد خبر : 196419
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۳

خورشیدی: با کم‌هزینه ترین تیم ملی تاریخ بیشترین دستاوردها را داشتیم/ بهتر است دستمزد همه ارکان فدراسیون منتشر شود

خورشیدی: با کم‌هزینه ترین تیم ملی تاریخ بیشترین دستاوردها را داشتیم/ بهتر است دستمزد همه ارکان فدراسیون منتشر شود

اسطوره فوتبال ایران نسبت به انتخاب سرپرست جدید تیم ملی واکنش نشان داد. به گزارش ایلنا، مجتبی خورشیدی، سرپرست سابق تیم ملی در واکنش به رسانه‌ای شدن مبلغ قراردادش با فدراسیون فوتبال متن زیر را منتشر کرد؛ با نام خدا آغاز می کنم که شروع و پایان تمام جهان هستی است. در ماه ماه مبارک

خورشیدی: با کم‌هزینه ترین تیم ملی تاریخ بیشترین دستاوردها را داشتیم/ بهتر است دستمزد همه ارکان فدراسیون منتشر شود

اسطوره فوتبال ایران نسبت به انتخاب سرپرست جدید تیم ملی واکنش نشان داد.

به گزارش ایلنا، مجتبی خورشیدی، سرپرست سابق تیم ملی در واکنش به رسانه‌ای شدن مبلغ قراردادش با فدراسیون فوتبال متن زیر را منتشر کرد؛

با نام خدا آغاز می کنم که شروع و پایان تمام جهان هستی است. در ماه ماه مبارک رمضان و شبهای پرفیض قدر، آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه مسلمین و به ویژه مردم مومن و فهیم و قدرشناس ایران اسلامی را از درگاه احدیت خواستارم.

لازم به توضیح است دلیل اصلی برای نگارش و ادای توضیحات توسط اینجانب مجتبی خورشیدی، عضو کوچک خانواده فوتبال و سرپرست سابق تیم ملی فوتبال ایران، بی اخلاقی هایی است که در آستانه جلسه تاریخی دهم خردادماه توسط عده ای قلیل و بعضا ناآگاه و خدای ناخواسته مغرض در حال رقم خوردن است.

شفافیت ویژگی هر جامعه سالم است. همه چیز را در اتاق شیشه ای قرار دادن تا مردم و رسانه ها در جریان امور ملی و بیت المال قرار گیرند، بسیار عالی و نکوست. اما نه با آمار دروغ و ارقام سازی و حذف واقعیات و سانسور!  به این دسته افراد می گویم آنجایی که به نفع مان نیست، با تلاش برای تخریب و شبهه افکنی و سم پاشی ازطریق تریبون های رسمی و رسانه ملی، چه مسیر و کدام فضیلت و چه دستاوردی را دنبال می کنیم !؟ شفاف سازی را از مسیر واقعیت و اخلاق و منش انسانی دنبال کنید که غیر از این ره به بیراهه و گمراهی برده اید.

اما شما علاقه مندان به فوتبال ملی را دعوت می کنم با اندکی حوصله و انصاف و تأمل با هم مرور کنیم از لحظه ای که مدیریت تیم ملی فوتبال به بنده محول شد،تا عمین امروز چه گذشته است؟ خوب یادتان است که بیرحمانه ترین انتقادها را نسبت به بنده روا داشتند. از تخریب و تحقیر و انکار سوابق فوتبالی، چه در بعد فنی و چه مدیریتی، واضح و آشکار بود مشکل این دوستان من نبودم، بلکه می خواستند فدراسیون نوپا را تخریب کنند.

استدلالشان این بود که “خورشیدی تجربه مدیریت درتیم ملی راندارد.” همان زمان از اهالی محترم رسانه خواستم با بررسی سوابق برخی سرپرستان قبلی تیم ملی بگویند آیا سابقه یک ساعت حضور در ورزش یا فوتبال راداشته اند یا خیر؟

البته بی شک معترفم که همه عزیزان پیش از من تمام تلاش شان را برای موفقیت تیم ملی کردند که لازم است قدردان زحمات شان باشیم.

در ادامه راه به لطف خدا و همکاری ارکان فدراسیون فوتبال درتمام اردوهایی که تیم ملی بامدیریت بنده داشته، کوچک ترین مشکلی از نظرسازماندهی و برنامه ریزی و نظم مرتبط با امور نداشتیم. آن هم در اوج همه گیری کرونا و بازی های حساس تیم ملی که یک مساوی هم میتوانست ۴ سال فوتبال را در این کشور به محاق فرو ببرد. البته شرایط وحشتناک همه گیری کووید 19 نیز ما را ملزم به اجرای دستورالعمل ها و پروتکل های فیفا در اردوها می کرد و اهالی فن می دانند مدیریت کردن درچنین شرایطی با چه فشار و مشکلات طاقت فرسایی همراه است.

به هرحال تمامی این روزهای سخت را پشت سرگذاشتیم و در عمل ثابت کردیم انتقادهای بیرحمانه ای که صورت می گرفت، ناجوانمردانه بود. زیرا بهترین نتایج تاریخ فوتبال ملی رقم خورد. ولی متاسفانه وقتی صعودمان به جام جهانی قطعی شد، -آن هم باکمترین هزینه وسریع ترین صعود- به جای آن که همه به دنبال کمک به فدراسیون باشند، تا برنامه ریزی های لازم برای حضور مقتدرانه تیم ملی در مهم ترین آوردگاه فوتبال جهان، یعنی جام جهانی رقم بخورد، دست به تخریب زدند و بی سابقه ترین تهمت های سازمان یافته را به فدراسیون وارد کردند. شما می دانید که این همه بی برنامگی و مشکلات ایجادشده در ماه های اخیر، آن هم درسال منتهی به جام جهانی چه تبعاتی برای فوتبال ملی که تنها دلخوشی مردم است، دربردارد.

اما درخصوص حقوق و دستمزد بنده؛ باید به استحضار مردم و اهالی  محترم فوتبال برسانم که حقوق بنده ماهیانه ٣۵ میلیون تومان از تاریخ ١۴٠٠/01/20 لغایت ١۴٠١/١/١٠ طی قراردادی تعیین شد که از این قرارداد فقط 7 یا 8 ماه حقوق دریافت کردم.

حال سوال من این است: حقوق اینجانب درشرایط وحشتناک بازی های مقدماتی جام جهانی با آن شرایط و شانس صعود و همه گیری کرونا و …. که به آن اشاره شد، زیاداست یا حقوق سرپرست فعلی تیم ملی که درشرایط گل وبلبل و تیم صعودکرده برای ایشان تعیین شده است؟

من به شخصه از حمیداستیلی عزیز، پوزش می خواهم ومعتقدم حق این چهره ملی است که این مبلغ رابگیرد. ولی مبلغ ٣۵ میلیون بنده در بوق و کرنا می شود و مبلغ ١٠٠ میلیون ماهیانه ایشان را هیچکس نمی بیند و انگار فقط و فقط شفاف سازی می بایست برای این حقیرباشد و باید به این عزیزان شفاف گر گفت اگر دین ندارید و آزاده هم نیستید، لااقل کمی انصاف داشته باشید.

مورددیگری که در این خصوص به آن پرداخته اند، این است که بنده به صورت پاره وقت درخدمت تیم ملی بوده ام.

آخر در این شب های عزیز، دروغ و تهمت تا چه حد؟

پرسش من از همین افراد این است که روزهایی که از صبح تا پاسی ازشب با برگزاری جلسات متعدد به دنبال برنامه ریزی دقیق برای اردوهای تیم ملی بودیم کجابودید؟

و البته شاید فکر می کنید تمامی نظم و انضباط و برنامه ریزی های دقیقی که در اردوها شاهد آن بودیم، اتفاقی بود. لازم به ذکر است همکاران محترم در دپارتمان ها وکمیته های مختلف فدراسیون، همکاری صمیمانه و صادقانه ای با مجموعه تیم ملی داشتند که دور از انصاف است زحمات بی شائبه این عزیزان نادیده گرفته شود. به خصوص مهدی خراطی و حامدمومنی که مسئولیت دپارتمان تیم های ملی راداشتند، برادرانه و دلسوزانه در این مسیر و راه پرمسئولیت کنارمان بودند.

نکته بعدی درباره پاداش های اینجانب بود که به آن پرداخته شده است.

باز هم تکرار می کنم که شفاف سازی بهترین کاری است که این روزها ورزش ما و به ویژه فوتبال در رده ملی و باشگاهی بدان نیاز دارد.

اولا:

پاداش دریافتی طبق مصوبه هیئت رییسه محترم بوده و خلاف و مغایر مصوبات هیئت رییسه نبوده و نیست.

دوما:

بنده بعنوان مدیر و سرپرست تیم ملی همان مبلغی را دریافت کرده ام که به تمامی اعضای تیم پرداخت شده است. به عنوان مثال پاداش بنده با مربی بدنساز و  یا مربی دروازه بانان یکسان است و ریالی بیشتر نبوده است.

سوما:

درتمامی سنوات گذشته سرپرست تیم ملی مطابق با سرمربی و بقیه اعضاء تیم دریافتی داشته و بعضا حواله خودرو یا …. را نیز به آنان اعطا شده است. ولی بنده هیچ چیزی مغایر آنچه به بقیه تیم تعلق گرفته، دریافت نکرده ام.

حال سوال من این است که شفاف سازی فقط به منظور کوبیدن و تخریب عزیزی خادم و تشویش اذهان عمومی است یا هدفی دیگر دارد؟

و اگر غیر از این است، شما تا قبل از این کجا بودید که شفاف سازی نمی کردید و نمی کنید؟

چهارما:

خواهش من به عنوان عضو کوچکی از خانواده فوتبال این است که مبالغ دریافتی سرپرستان و حتی مدیا آفیسرهای تیم ملی درمسابقات جام جهانی برزیل و روسیه رابیاورید و در رسانه های تان منتشر نمایید. البته باز هم از همین جا اعلام می کنم، هرچه این عزیزان درسنوات گذشته دریافت داشته اند، حق قانونی آنان بوده و لایق دریافت آن بوده اند. چون شادی و نشاط را به تک تک خانه های ملت شریف ایران آورده اند. ولی این که فقط و فقط بیاییم فدراسیون عزیزی خادم را آماج عامدانه ترین کینه ورزی ها قرار دهیم، رعایت انصاف و عدالت رابجا نیاورده ایم.

اگر لازم باشد خیلی راحت می توان مبالغ دریافتی همه ارکان فدراسیون را منتشر کرد. ولی همواره و در تمام این مدت روزه سکوت گرفتیم و حرفی نزدیم، چون پای منافع ملی درمیان بود و اتفاقا همین سکوت باعث شد تا همین آدمها که بدون شرم و به راحتی با آبروی افراد بازی کرده و وقیحانه ترین دروغ ها و تهمت ها را به فدراسیون وارد می کنند.

در خاتمه بر خود لازم می دانم بگویم همه علاقمندان به فوتبال می دانند که دستاورد فدراسیون در یک سال گذشته برای فوتبال ما چه بوده است؟

تامین منابع مالی با آوردن حدود ٢٠٠ میلیارد نقدینگی برای فوتبال که با همین تامین مالی بهترین اردوها برای تیم ملی فراهم شد. حق میزبانی در مسابقات خانگی به فوتبال ملی و کشور عزیزمان برگردانده شد. فوتبال بانوان هویت و شخصیت پیدا کرد.

سریعترین صعود برای  دوستداران تیم ملی به جام جهانی رقم خورد.

دوازده میلیون دلار از فیفا و چهار میلیون دلار از کنفدراسیون فوتبال آسیا بابت صعود، نصیب فوتبال ایران شد. آن هم در شرایطی که از نظر مادی کم هزینه ترین صعود داشتیم.

پس :

تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل…

یاعلی و بدرود

مجتبی خورشیدی

منبع:ایلنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

امداد خودرو

خرید رپورتاژ آگهی