کد خبر : 209024
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۰

این داستان باید از “باربی” بریده می شد

این داستان باید از “باربی” بریده می شد

  به گزارش سایت دانلود فیلم و به نقل از برخورد دهنده باربی گرتا گرویگ یک تجربه سینمایی تقریبا عالی است. این فیلم به ایده باربی به عنوان یک نماد فمینیستی می پردازد و در عین حال همچنان از تاریخچه پیچیده عروسک انتقاد می کند، در یک خط داستانی سرگرم کننده پر از موسیقی و

 

به گزارش سایت دانلود فیلم و به نقل از برخورد دهنده باربی گرتا گرویگ یک تجربه سینمایی تقریبا عالی است. این فیلم به ایده باربی به عنوان یک نماد فمینیستی می پردازد و در عین حال همچنان از تاریخچه پیچیده عروسک انتقاد می کند، در یک خط داستانی سرگرم کننده پر از موسیقی و اعداد رقصنده چشم نواز. حتی اگر باربی به مضامین سیاسی خود به عمق مورد نیاز خود نپردازد، فیلم انتظارات باکس آفیس را زیر پا گذاشت و پیام مهمی را به میلیون ها تماشاگر سینما منتقل کرد.

 با این حال، یکی از داستان های باربی مانند یک انگشت شست دردناک ظاهر می شود. دلیلش این است که نسخه باربی از مدیران متل مانع داستان شده و پایان خوش فرضی فیلم را تضعیف می کند.

 

مدیران Mattel بر داستان باربی تأثیر نمی گذارند

اولین دلیلی که طرح ماتل به خوبی در باربی نمی گنجد این است که مدیران اجرایی چقدر به داستان بی ربط هستند. برای اینکه کاملاً واضح باشد، ویل فرل یک گنجینه ملی است که از هر نقشی که به او داده می شود، ذره ذره سرگرمی را کم می کند. با این حال، فرل به عنوان مدیرعامل متل، حتی یک صحنه ندارد که در آن به تعیین مسیر سفر باربی (مارگو رابی) کمک کند.

 

هیئت مدیره متل معرفی می شود تا به باربی نشان دهد که چگونه حتی شرکتی که میلیون ها دلار از فروش امید به دختران جوان درآمد دارد، هنوز توسط مردان کنترل می شود. پس از آن، به دلایلی، کل هیئت مدیره تصمیم می گیرند برای جلوگیری از کودتای کن (رایان گاسلینگ) به سرزمین باربی بروند. هر کسی انتظار دارد وقتی باربی در مورد خطرات پدرسالاری با کن روبرو می شود، شخصیت فرل نقشی در قوس سوم بازی کند. با این حال، مدیران ماتل پس از حل و فصل درگیری به صحنه می‌رسند و فقط حمایت کلامی خود را ارائه می‌کنند. این پس از آن است که ما مدت زیادی را دنبال فرل در تعقیب باربی در خیابان ها و سفر غلتکی جادویی به سرزمین باربی گذراندیم. این یک داستان فرعی عجیب و غریب با ساخت و سازهای زیاد و بدون نتیجه است، و زمانی که متوجه می شویم به پیام فیلم لطمه می زند، از هم گسیخته تر می شود.

 

“باربی” نمی تواند تصمیم بگیرد که آیا ماتل یک شرور است یا یک قهرمان

اگر هیئت مدیره متل فقط در باربی بی فایده بود، این یک مشکل بود. این به این دلیل است که گرویگ می‌تواند در یک فیلم دو ساعته جا بیفتد و تمام وقت تلف شده برای چیزهای نامربوط بهتر می‌تواند برای دادن فرصت‌های بیشتری برای درخشش به شخصیت‌های فرعی درخشان استفاده شود. با این حال، داستان فرعی Mattel زمانی بدتر می‌شود که متوجه می‌شویم فیلم نمی‌تواند تصمیم بگیرد که آیا شرکت به‌عنوان یک شخصیت شرور به تصویر کشیده شود یا یک قهرمان.

وقتی برای اولین بار هیئت مدیره را در مقر Mattel می بینیم، باربی تأکید می کند که چگونه این شرکت همه چیز اشتباه را در یک جامعه مردسالار نشان می دهد. علیرغم تلاش برای ایجاد و فروش اسباب بازی برای دختران جوان، حتی یک زن در مقام قدرت در Mattel وجود ندارد. بدتر از آن، هنگامی که باربی در مورد این واقعیت اظهار نظر می کند، شخصیت فرل از این تلقین که شرکت برای زنان ارزشی قائل نیست، آزرده می شود. به هر حال، ماتل در طول تاریخ خود دو زن در موقعیت قدرت داشت که حتی نام یکی از آنها را به خاطر نمی آورند. باربی به قیمت ماتل مسخره می کند و ریاکاری شرکت را افشا می کند که جسورانه است.

 

با این وجود، زمانی که کن پدرسالاری را به سرزمین باربی برد، نقش هیئت مدیره متل تغییر می کند. در جهان خارق‌العاده گرویگ، ارتباط مستقیمی بین دنیای فانتزی و آنچه در واقعیت اتفاق می‌افتد وجود دارد. بنابراین، کودتای کن منجر به توزیع اسباب‌بازی‌های عجیب و غریب مانند خانه Mojo Dojo Casa می‌شود. با درک اینکه کن دارد باربی لند را نابود می کند، مدیر عامل Ferrell دیگر کارگردانان را متقاعد می کند که برای نجات عروسک ها مبارزه کنند. او این تصمیم را حتی پس از اطلاع از اینکه خانه Mojo Dojo Casa یک موفقیت تجاری است، می‌گیرد، زیرا، همانطور که مدیر عامل Ferrell می‌گوید، او فقط برای پول در صنعت نیست، زیرا رویاهای دختران باید محافظت شود. این یک چرخش 180 درجه ای است که طنز خودکم بینی را از بین می برد و سعی می کند ماتل را به عنوان شرکتی معرفی کند که فمینیسم را بیشتر از پول دوست دارد. با توجه به اولین برخورد هیئت مدیره با باربی، این باور کردنی نیست.

 

ناهماهنگی در تصویر متل تنها در قوس سوم آشکارتر می شود، زمانی که گلوریا (آمریکا فررا) به شرکت پیشنهاد می کند یک “باربی معمولی” منتشر کند تا به زنان نشان دهد که خودشان بودن کافی است. مدیر عامل Ferrell قبل از اینکه به او اطلاع داده شود که عروسک واقعاً فروش خوبی خواهد داشت، به سرعت این ایده را افتضاح رد کرد. او ناگهان نظر خود را تغییر می دهد و از تولید “باربی معمولی” حمایت می کند. بنابراین، آن چیست؟ آیا آنها سرمایه داران مردسالار حریص هستند یا افرادی که می خواهند از برنامه فمینیستی باربی حمایت کنند؟ فیلم به تماشاگر نمی گوید، به جای پرداختن به موضوع با تمام ظرایف و پیچیدگی هایش، بین دو قطب متناوب می شود.

 

اگر Mattel فقط مردانه است، پس این پایان خوشی نیست

دلیل اصلی عدم تعلق داستان فرعی ماتل به باربی این است که چگونه هیئت مدیره در زمان پخش تیتراژ بدون تغییر باقی می ماند. یک بحث کامل در مورد اینکه چگونه زنان باید با مردسالاری بجنگند و مردان باید از اندازه گیری ارزش خود با میزان ظالم بودن خود دست بردارند. این پیام زیبایی است که بر این نکته تأکید می‌کند که چگونه تبعیض جنسی به زنان و مردان آسیب می‌رساند و همه باید برای ایجاد جهانی که در آن همه احساس امنیت کنند متحد شوند. در مورد واقعیت، این به معنای دادن موقعیت های قدرت بیشتر به زنان و اجازه دادن به آنها برای صحبت کردن است. با این حال، با وجود آن، Mattel هیئت مدیره انحصاری مرد خود را حفظ می کند.

 

این تصمیم گیج‌کننده‌تر است زیرا باربی با تبلیغ گلوریا، که آشکارا عاشق خط عروسک‌ها بود و این تجارت را می‌دانست، فرصت عالی برای تغییر هیئت مدیره متل را داشت. زنی شایسته همانجا ایستاده بود و آماده بود تا مسئولیت را بر عهده بگیرد. با این حال، در پایان باربی، مردان ماتل افراد خوبی هستند و تا زمانی که باربی لند حفظ شود، واقعاً نیازی به تغییر در شرکت نیست. این برخلاف آن چیزی است که فیلم موعظه می‌کند، به‌ویژه پس از وادار کردن عروسک قهرمان به درک اینکه نماد فمینیستی بودن به این معنا نیست که او واقعیت را برای زنان بهبود بخشیده است.

 

نمی‌توان فیلمی را علیه مردسالاری موضع‌گیری کرد و سپس به یک ساختار مردسالار اجازه داد، زیرا آنها آدم‌های خوبی هستند. اگر باربی زمان بیشتری برای رسیدگی به هر کاری که تلاش می کند داشت، شاید طرح ماتل می توانست جواب دهد. متاسفانه، همانطور که هست، این طرح فیلم را به پایین می کشاند.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

مقاومت ترمز آسانسور

تثبیت کننده ولتاژ

زيرنويس فارسي سريال

نوشتن رپورتاژ اثربخش و جذاب

تعمیر گیربکس اتوماتیک

سایت طلا گلد نیوز

حمل اسباب منزل باربری عظیمیه کرج

مرجع خرید و فروش فروسیلیسیم

شیشه اتومبیل قیمت

https://mymember.shop/

خرید واترجت خانگی

ایمپلنت در کرج

سلفون opp

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

سایت محدوده

سایت کليک نيوز

سایت تالک نيوز

سایت پويشگر

سایت تارگت نيوز

سایت نيوز آيس

سایت نمانيان

سایت اسکن خبر

سایت جريان خبر

سایت چشم انداز نيوز

سایت به علاوه نيوز

سایت روشن نيوز

سایت ديناز نيوز

سایت ويک نيوز

سایت دون نيوز

سایت اسکاي وان

سایت استاندارد نيوز