کد خبر : 209027
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۱

این همان خطی است که «بازی تاج و تخت» را تعریف می کند

این همان خطی است که «بازی تاج و تخت» را تعریف می کند

  به گزارش downloadfiilm.com و به نقل از برخورد دهنده  بازی تاج و تخت در طول هشت فصل خود، نقل قول های نمادین زیادی داشت که هر کدام بینشی از یک شخصیت یا موقعیت خاص ارائه می کردند. حتی برخی به خاطر شکستن دیوار چهارم تحسین می شوند، مانند یادآوری هولناک رمزی بولتون (ایوان رئون)

 

به گزارش downloadfiilm.com و به نقل از برخورد دهنده  بازی تاج و تخت در طول هشت فصل خود، نقل قول های نمادین زیادی داشت که هر کدام بینشی از یک شخصیت یا موقعیت خاص ارائه می کردند. حتی برخی به خاطر شکستن دیوار چهارم تحسین می شوند، مانند یادآوری هولناک رمزی بولتون (ایوان رئون) “اگر فکر می کنید که این پایان خوشی دارد، توجه نکرده اید.” پس از پایان سریال منفور، این کلمات بسیار مناسب به نظر می رسید، اما این فقط پایان را توصیف می کند. یک خط از فصل اول به طور خلاصه کل برنامه را خلاصه می کند. حتی قبل از شروع جنگ، سرسی لنیستر (لنا هدی) به ند استارک (شان بین) می گوید: “وقتی بازی تاج و تخت را بازی می کنی، برنده می شوی یا می میری. حد وسطی وجود ندارد.” ند محترم ممکن است به این هشدار خاص توجه نکند، اما در سراسر سریال صادق است.

این نقل قول عنوان نمایش را ارائه می دهد، که با عنوانی که جورج آر. آر. مارتین برای سری کتاب های خود، آهنگ یخ و آتش انتخاب کرد، متفاوت است (اگرچه نمایش نامی با اولین رمان این مجموعه دارد). فراتر از آن، این نقل قول به طور خلاصه انتظاراتی را که سریال برآورده می کند، تعیین می کند. در حالی که شخصیت ها برای تاج و تخت آهنین می جنگند، تعداد کمی از تلاش های آنها برای به دست آوردن قدرت جان سالم به در می برند. حتی بازیکنان ماهر بازی هم زنده نمی‌مانند. بازی بی رحمانه شامل استراتژی، اراده و شانس کم است، اما تنها قانون ثابت این است که بازنده ها می میرند، همانطور که سرسی گفت. همه از ند فقیر گرفته تا دنریس تارگرین (امیلیا کلارک) وارد بازی می شوند و هزینه آن را با جان خود می پردازند. تعداد کمی از برندگان در نتیجه گیری بدون چالش باقی می مانند و حقیقت را در سخنان سرسی ثابت می کنند. دو جمله او آن را تنها نقل قولی برای تعریف واقعی بازی تاج و تخت می کند.

 

«بازی تاج و تخت» نام مناسبی دارد

اگرچه این نامی نیست که مارتین در ابتدا به سریال داده بود، اما انتخاب مناسبی است. این رمان‌ها در مجموع «آواز یخ و آتش» نامیده می‌شوند، که منطقی است، زیرا بین تارگرین‌ها با اژدهایانشان و درگیری بسیار مهم در شمال، هر دو عنصر حیاتی هستند. در حالی که نمایش مطمئناً شامل یخ و آتش می شود، بازی تاج و تخت عنوان مناسب تری را در طول سریال ایجاد می کند. همه شخصیت‌ها با یخ یا آتش نشان داده نمی‌شوند و داستان از برخورد عناصر دور می‌شود، به‌ویژه با توجه به اینکه نبرد فصل 8 علیه وایت واکرها عجله داشت. با این حال، هر فردی در نمایش تحت تأثیر جنگ برای تاج و تخت آهنین قرار می‌گیرد، چه بخواهد آن را ادعا کند، چه در کنار یک مدعی بجنگد، چه کسی را در درگیری از دست بدهد.

در طول سریال چیزهای زیادی می گذرد، اما بخش اصلی این سوال است که چه کسی بر وستروس حکومت خواهد کرد. سریال با مرگ دست پادشاه آغاز می شود که دومین مقام قدرتمند پادشاهی را دارد و اغلب به جای پادشاه حکومت می کند. از اپیزود اول، با پیشنهاد عنوان به ند، شخصیت ها قدرت می گیرند. اما بازی از آنجا پیچیده تر و خطرناک تر می شود. پس از مرگ رابرت باراتئون (مارک آدی)، جافری (جک گلیسون) باید پادشاه شود، با این تفاوت که ند این حقیقت را کشف می کند که جافری پسر رابرت نیست – و بنابراین جنگی با جافری و دو عمویش، استنیس باراتیون آغاز می شود. استفان دیلان) و رنلی باراتیون (گتین آنتونی) برای تاج و تخت رقابت می کنند. راب استارک (ریچارد مدن) که خود را پادشاه شمال می‌داند و بالون گریجوی (پاتریک مالاهید) لقب پادشاه جزایر آهن را می‌گیرد، به سرعت به آنها ملحق می‌شوند. البته، دنریس نیز به دنبال تاج و تخت است، و دیگران برای به دست آوردن قدرت، اگر نه تاج، تلاش می کنند. خانواده تایرل می خواهند خود را تقویت کنند، اگرچه روش آنها ازدواج است. در همین حال، واریس (کانلث هیل)، پتیر بیلیش (آیدان گیلن)، سرسی، تایوین (چارلز دنس) و تیریون لنیستر (پیتر دینکلیج) سعی می کنند اطرافیان خود را دستکاری کنند تا به قدرت برسند.

 

مطمئناً، همانطور که آنها بازی توصیف شده توسط Cersei را انجام می دهند، رقابت زیادی وجود دارد – اما دلیل آن در مرگ هایی است که سریال به آن معروف است. همانطور که مبارزه برای تاج ادامه دارد، هر مدعی می میرد و بازیکنان جدید برای جایگزینی به میدان می آیند. گردش مداوم در بازیگران نشان می دهد که این به اصطلاح بازی چقدر وحشیانه است. این نمایش بر مبارزه برای تاج و تخت تمرکز دارد، اگرچه مطمئناً عوارض دیگری نیز وجود دارد، به ویژه وایت واکرها. اما حتی آن تهدید جهانی نیز نمی تواند رقابت مداوم برای تاج را متوقف کند.

 

«بازی تاج و تخت» یک بازی وحشیانه با عواقب مرگبار است

نمونه‌های زیادی از کسانی وجود دارد که بازی تاج و تخت را شکست می‌دهند – اول، با سر بریدن ند. اگرچه ند سعی نکرد خودش تاج و تخت را تصاحب کند، اما به عنوان دست پادشاه وارد بازی شد و پس از اطلاع از حقیقت تولد جافری می خواست بر جانشینی تأثیر بگذارد. خواسته یا ناخواسته ند در بازی تاج و تخت شرکت کرد و به سرعت شکست خورد. بعد، رهبران در “جنگ پنج پادشاه” شروع به مردن می کنند. مرگ راب در عروسی محکوم به فنا، بیشتر ارتش او را از بین می برد و فری خانه را وارد بازی می کند، زیرا آنها برای کسب قدرت طرف دیگر را عوض می کنند. متأسفانه برای آنها، آنها به خوبی مجهز نیستند و به دلیل اقدامات آنها کل خانه از بین رفته است. به همین ترتیب، تایرل ها با لنیسترها همسو می شوند که مارگری (ناتالی دورمر) را ملکه می کنند. این افزایش ایستگاه منجر به ویران شدن خانه آنها می شود و در پایان هیچ تایرلی باقی نمی ماند. سرسی مدت زیادی این بازی را انجام می دهد و هر یک از ادعاهای فرزندانش را مطرح می کند، اما آنها می میرند و سرسی را رها می کند تا سعی کند بر خودش حکومت کند و در نهایت می میرد.

 

کسانی که سعی در دستکاری حاکم دارند به اهداف خود نیز می رسند. تایوین دشمنان زیادی پیدا می کند، اما شایستگی او در بازی تاج و تخت نشان می دهد تا زمانی که دشمنی اش با تیریون او را می کشد. به همین ترتیب، لیتل فینگر در نهایت توسط سانسا استارک (سوفی ترنر) که او را نزد رمزی بولتون فرستاد، مغلوب شد. واریس نیز برای تلاش های خود می میرد و در آتش اژدها می سوزد. به نظر می رسد دنریس برنده می شود تا زمانی که جنون او را فرا می گیرد و متحد، برادرزاده و معشوقش، جان اسنو (کیت هرینگتون)، او را می کشد. مرگ خشونت‌آمیز بسیاری از شخصیت‌ها در پایان سریال، بازماندگان کمی را به جا می‌گذارد و آنها را به برنده واقعی تبدیل می‌کند.

 

فقط Victorious Survive “Game of Thrones”… درست است؟

وقتی نوبت به کسانی می‌شود که بازی را می‌برند، پاسخ واضح است: بران استارک (آیزاک همپستد رایت) پادشاه می‌شود، اگرچه تا آخر به قدرت نمی‌رسد. سایر پیروزها عبارتند از سانسا، ملکه شمال، و تیریون که به دست بران تبدیل می شود. این چند نفر در صدر قرار می گیرند، و بسیاری از شخصیت های باقی مانده هرگز به طور فعال بازی بسیار مهم را بازی نکردند، اما یک قسمت از نقل قول تا پایان جا نمی افتد. چند شخصیت راه میانه ای پیدا می کنند: یارا گریجوی (جما ویلان) و جان اسنو.

یارا می خواست تاج و تخت پدرش را بگیرد اما مجبور شد با عمویش رقابت کند. یارا با تصمیم گیری برای کنترل جزایر آهن و زانو زدن در برابر حاکم دیگری به جای از دست دادن هر قدرتی، با دنریس متحد می شود. اگرچه یارا به دنبال قدرت است، اما در واقع موفق می شود، اگرچه او هرگز عنوان ملکه را به دست نمی آورد. این او را جایی در میانه قرار می دهد که سرسی ادعا می کند غیرممکن است، اما همانطور که او تصمیم گرفت عنوان را فدا کند، شاید بتواند در دسته برنده قرار بگیرد.

 

در ضمن قضیه جون کمی گیج کننده تره. جان قبل از ترک و بزرگ شدن برای جانشینی راب به عنوان پادشاه در شمال، به سرعت در صفوف نگهبانان شب بالا رفت. اما جان بیشتر بر روی وایت واکرها متمرکز است تا تاج، و از قدرت کناره گیری می کند تا از دنریس در نبرد آنها کمک بگیرد. او حتی به ادعای خود عمل نمی کند زمانی که میراث واقعی خود را کشف می کند که او را به وارث تارگرین واقعی تبدیل می کند. در پایان، جون که باید ادعای تاج و تختی قوی‌تر از بران داشته باشد، به دلیل کشتن دنریس تبعید می‌شود و به همراه وحشی‌ها در شمال زندگی می‌کند. جان نه برنده می شود و نه می بازد، و او را تبدیل به بزرگ ترین نقطه عطف سری می کند. از آنجایی که از نظر فنی، جون هرگز درخواست قدرت نکرد، این موضوع را می‌توان نادیده گرفت زیرا او به میل خود بازی را انجام نداد. خطوط سرسی کل داستان بازی تاج و تخت را در بر می گیرد و حتی غیرقابل پیش بینی ترین مرگ ها را پیش بینی می کند و از همان ابتدا قوانین بازی را به مخاطب می گوید. 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

مقاومت ترمز آسانسور

تثبیت کننده ولتاژ

زيرنويس فارسي سريال

نوشتن رپورتاژ اثربخش و جذاب

تعمیر گیربکس اتوماتیک

سایت طلا گلد نیوز

حمل اسباب منزل باربری عظیمیه کرج

مرجع خرید و فروش فروسیلیسیم

شیشه اتومبیل قیمت

https://mymember.shop/

خرید واترجت خانگی

ایمپلنت در کرج

سلفون opp

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

سایت محدوده

سایت کليک نيوز

سایت تالک نيوز

سایت پويشگر

سایت تارگت نيوز

سایت نيوز آيس

سایت نمانيان

سایت اسکن خبر

سایت جريان خبر

سایت چشم انداز نيوز

سایت به علاوه نيوز

سایت روشن نيوز

سایت ديناز نيوز

سایت ويک نيوز

سایت دون نيوز

سایت اسکاي وان

سایت استاندارد نيوز