کد خبر : 209078
تاریخ انتشار : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۵:۴۱

نکات کلیدی برای استخدام آسان در شغل نگهبانی

نکات کلیدی برای استخدام آسان در شغل نگهبانی

نگهبانی شغلی بسیار حساس در ساختمان‏های مختلف اداری، تجاری و مجتمع مسکونی است. نگهبانان علاوه بر رعایت قوانین شغلی مختلف، باید از مهارت‌های موردنیاز برای جلوگیری از ناامنی و مشکلات مختلف برخوردار باشند. مجتمع‎های مسکونی، بانک‌ها، بیمارستان، سازمان‎ها و حتی دانشگاه‎ها با استخدام نگهبان به دنبال این هستند که از دارایی و همچنین جان ساکنان

استخدام نگهبان

نگهبانی شغلی بسیار حساس در ساختمان‏های مختلف اداری، تجاری و مجتمع مسکونی است. نگهبانان علاوه بر رعایت قوانین شغلی مختلف، باید از مهارت‌های موردنیاز برای جلوگیری از ناامنی و مشکلات مختلف برخوردار باشند. مجتمع‎های مسکونی، بانک‌ها، بیمارستان، سازمان‎ها و حتی دانشگاه‎ها با استخدام نگهبان به دنبال این هستند که از دارایی و همچنین جان ساکنان و مراجعان محافظت کنند. در این مطلب قصد داریم در خصوص مزایای حرفه نگهبانی و نکات مربوط به استخدام این شغل صحبت کنیم.

شغل نگهبانی چگونه شغلی است؟

نگهبانان مسئولین حفظ امنیت افراد و همچنین حفاظت فیزیکی از اموال در مراکز گوناگون هستند. این افراد وظایف بسیار زیادی را بر عهده دارند اما به طور کلی وظایف نگهبان بانک، ساختمان و… به دو بخش نظارتی و امنیتی تقسیم می‏شوند. اهمیت شغل نگهبانی در جامعه را از چندین جهت می‎توان بررسی کرد. از مهم‎ترین جنبه‎های این شغل به ویژه برای نگهبانان بانکها و نگهبانان حفاظتی مراقبتی، می‎توان به محافظت از اموال گران‎قیمت اشاره کرد.

شغل نگهبانی مجتمع مسکونی یا نگهبان محله نیز از نظر گشت‎زنی در شب یا برقراری نظم بسیار مهم است. علاوه بر این شغل نگهبانی در شب با توجه به اینکه اکثر سرقت‏‎ها در زمان تاریکی هوا رخ‏ می‏دهد، اهمیت و دشواری‏های بسیار زیادی دارد. در واقع حفظ امنیت ساکنین یک مجتمع یا کارکنان یک مجموعه نیز جزو مسئولیت‏های پراهمیت نگهبانان به شمار می‎آید.

در این لینک می‎توانید فرصت‏های شغلی نگهبانی را پیدا کنید: https://karbord.io/jobs/security-guard

نگهبانان با زیر نظر داشتن عبور و مرور افراد یا وسایل نقلیه، از دزدی و همچنین آزار و اذیت اشخاص مختلف پیشگیری می‎کنند. این افراد نقش بسیار پررنگی در حفظ آرامش محیط‎های مختلف دارند و باعث بهبود عملکرد شغلی و سایر افراد نیز می‎شوند.

این شغل از نظر اقتصادی نیز اهمیت ویژه‎ای دارد. با بالا رفتن جرائم در جامعه و همچنین نیاز جوامع مختلف به فراهم کردن امنیت برای افراد، تقاضا برای استخدام نگهبان مجتمع، بانک، بیمارستان و… افزایش قابل توجهی داشته است. با توجه به این موضوع، افزایش فرصت‏های شغلی و در این زمینه، کمک بسیار ویژه‏ای به توسعه و رشد اقتصادی جوامع می‎کند.

برخی از مهارت‎های مورد نیاز برای استخدام در شغل نگهبانی

برای استخدام در شغل نگهبانی باید از چندین فاکتور مهم برخوردار بود. متقاضیان ورود به شغل نگهبانی باید مهارت‎های لازم جهت اشتغال در این حوزه را داشته باشند. برای مثال شما در فرم استخدام نگهبان بیمارستان مطمئنا با چگونگی مهارت ارتباطی و سوالاتی در این زمینه مواجه می‎شوید.

برای مثال استخدام حراست بیمارستان میلاد مستلزم این است که متقاضیان بتوانند به خوبی با بیماران و همراه آن‏ها برخورد کرده و در برقراری ارتباط صحیح با ارباب رجوع مهارت داشته باشند. البته شرایط استخدام نگهبان بیمارستان، نگهبان، نگهبانی از بانک و… نیازمند برخورداری از مهارت‏های دیگری است که در ادامه آن‎ها را مورد بررسی قرار می‏دهیم.

مهارت‎های فنی

یکی از اصلی‎ترین نکات برای استخدام نگهبان بانک، بیمارستان و… آشنایی لازم با مهارت‏های فنی است. نگهبانان باید بعضی از این مهارت‎ها از قبیل بررسی و همچنین تعمیرات اولیه را داشته و بتوانند تا حدی مشکلات فنی مجموعه مربوطه را برطرف کنند.

قدرت فیزیکی مناسب

نگهبانان مجتمع‏های مختلف، حراست بیمارستان و خصوصا نگهبان یا حراست بانک برای اینکه عملکرد مناسبی در شغل خود ارائه کنند، باید از قدرت فیزیکی بالایی برخوردار بوده و در مواقع درگیری توانایی مقابله با افراد را داشته باشند.

تصمیم‏گیری‏های صحیح و اصولی

از سایر مهارت‏هایی که نگهبانان حتما باید از آن برخوردار باشند این است که در مواقع حساس و بحرانی بتوانند بهترین تصمیم را بگیرند. ممکن است کار نگهبانی در برخی از مواقع بسیار پرفشار باشد و نگهبانان مجبور به پاسخ‏گویی و تصمیم‏گیری باشند. در این شرایط نگهبان بدون اینکه تمرکز خود را از دست بدهد، باید بهترین تصمیم را اتخاذ و بحران را مدیریت کنند.

آشنایی کامل با محیط

نگهبانان باید به صورت کامل با محیط شغلی خود آشنا باشند. شناخت کلیه ورودی‎ها، خروجی‏ها، مسیرهای اطفاء حریق، بخش‎های ممنوعه و همچنین مکانی که تجهیزات ایمنی در آن قرار دارد برای نگهبانان ضروری است. افرادی که لباس فرم حراست و لباس نگهبانی را بر تن می‎کنند، وظیفه دارند با شناخت محیط کار خود، در مواقع حادثه، درگیری، خرابی و… به موقع حاضر شوند.

قانون کار در مورد شغل نگهبانی

یکی از مهم‎ترین دغدغه‎های متقاضیان ورود به شغل نگهبانی قانون کار این شغل است. این قانون ماده‎های بسیار زیادی دارد. برای مثال کلیه کارگران، مانند نگهبانان، مشمول ماده 148 قانون کار میشوند. طبق این قانون، کلیه نگهبانان باید تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرند و بیمه این افراد باید به صورت تمام و کمال پرداخت شود.

علاوه بر این، میزان حقوق کارگری و نگهبانی در تهران امروز نباید از حداقل حقوق وزارت کار کم‌تر باشد. نگهبانان براساس قوانین کار از حق بیمه، حق اولاد، حق مسکن، بن کارگری و همچنین اضافه کاری بهره‏مند هستند. اگر استخدام نگهبان متاهل انجام شود و 720 روز از سابقه کاری این نگهبانان بگذرد، آن‎ها می‎توانند برای هر فرزند (زیر 18 سال) خود، حق اولاد بگیرند.

انجام کار بالای 44 ساعت در هر هفته، مشمول اضافه‏ کاری خواهد بود. در واقع اگر نگهبانی بیشتر از این میزان در هفته فعالیت داشته باشد، می‎تواند تا 40 درصد بیشتر از حقوق ساعتی، اضافه کاری بگیرد. اگر هم کارفرما قانون کار در مورد شغل نگهبانی را رعایت نکرد، نگهبان به راحتی می‎تواند از طریق وب‏سایت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به شکل محرمانه، گزارش این تخلف را ابلاغ کند.

میزان حقوق شغل نگهبانی به چه عوامل بستگی دارد؟

حقوق شغل نگهبانی همانطور که اشاره شد، نباید از حداقل میزان حقوق وزارت کار کشور کم‏تر باشد. به طور کلی حقوق نگهبانی و حراست به فاکتورهای بسیار زیادی بستگی دارد. به عنوان مثال برای استخدام نگهبان 24 48 طبیعتا حقوق کم‏تری نسبت به نگهبانانی که 24 ساعت سرکار و 24 ساعت در منزل هستند، در نظر گرفته می‎شود.

برخی از فاکتورهای مهم در تعیین حقوق نگهبانان به شرح زیر هستند:

  • سطح تجربه
  • موقعیت جغرافیایی محل کار
  • ساعت کار و شیفت‎ها
  • سابقه کار
  • مهارت‏ها و آموزش‎ها
  • مسئولیت‎ها

یکی دیگر از مهم‏ترین موارد در تعیین حقوق نگهبانان، نوع مجموعه است. برای مثال نگهبان مجموعه‌های معمولی مانند یک مجتمع تجاری یا مسکونی در مقایسه با نگهبانان آموزش‏دیده در یک موسسه حفاظتی حرفه‏ای حقوق کم‏تری دارند. این تفاوت حقوق با توجه به مهارت‎های نگهبانان آموزش‏دیده در موسسات حفاظتی، کاملا طبیعی است.

جمع‏بندی

در این مطلب سعی کردیم به بهترین شکل شغل نگهبانی و مهارت‏‎هایی که برای استخدام در این شغل نیاز است را مورد بررسی قرار دهیم. ورود به این شغل نیازمند مهارت است و هرقدر که مهارت‎های بیشتری داشته باشید، طبیعتا حقوق و موقعیت شغلی شما بهتر خواهد بود. بنابراین اگر قصد دارید در این شغل سال‏ها فعالیت کنید، باید با شرایط ذهنی و بدنی عالی برای مصاحبه شغلی آماده شوید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 3 در انتظار بررسی : 3 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

دوره آموزشی قانون آیین دادرسی مدنی در صنعت ساخت

خرید انواع کپسول آتش نشانی

اخبار سلامت

گیفت تبلیغاتی

مقاومت ترمز آسانسور

تثبیت کننده ولتاژ

زيرنويس فارسي سريال

نوشتن رپورتاژ اثربخش و جذاب

تعمیر گیربکس اتوماتیک

مرجع خرید و فروش فروسیلیسیم

شیشه اتومبیل قیمت

https://mymember.shop/

ایمپلنت در کرج

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

سایت محدوده

سایت کليک نيوز

سایت تالک نيوز

سایت پويشگر

سایت تارگت نيوز

سایت نيوز آيس

سایت نمانيان

سایت اسکن خبر

سایت جريان خبر

سایت چشم انداز نيوز

سایت به علاوه نيوز

سایت روشن نيوز

سایت ديناز نيوز

سایت ويک نيوز

سایت دون نيوز

سایت اسکاي وان

سایت استاندارد نيوز