کد خبر : 208693
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲:۲۳

انبارهای مکانیزه، واقعیت انبار های پیشرفته امروزی

انبارهای مکانیزه، واقعیت انبار های پیشرفته امروزی

امروزه وجود رقابت در بین شرکت‌ها و همچنین تلاش شرکت‌ها در راستای افزایش بازدهی، باعث ایجاد انواع انبار مکانیزه شده است. طبق رویه چند سال اخیر، می‌توان گفت در آینده‌ای نه‌چندان دور تمامی انبارها  تبدیل به مکانیزه خواهند شد. به علت رشد صنعت و تکنولوژی، بسیاری از صنایع و شرکت‌های متفاوت به مکانیزه‌کردن روی آورده‌اند. این

امروزه وجود رقابت در بین شرکت‌ها و همچنین تلاش شرکت‌ها در راستای افزایش بازدهی، باعث ایجاد انواع انبار مکانیزه شده است. طبق رویه چند سال اخیر، می‌توان گفت در آینده‌ای نه‌چندان دور تمامی انبارها  تبدیل به مکانیزه خواهند شد. به علت رشد صنعت و تکنولوژی، بسیاری از صنایع و شرکت‌های متفاوت به مکانیزه‌کردن روی آورده‌اند.

این عمل موجب افزایش دقت در طبقه‌بندی و افزایش سرعت عمل در انجام کارهای مربوط به انبارداری شده است. نوع مکانیزه دارای مزایای بسیاری بوده و می‌توان از طریق آن‌ها در فضاهای محدود از حداکثر ظرفیت استفاده کرد؛ به‌گونه‌ای که کارایی آن نسبت به حالت غیر مکانیزه چندین برابر می‌شود.

تمامی شرکت‌ها و صنایع در چندسال آینده برای خارج ‌نشدن از گردون رقابت در مقایسه با سایر رقبای خود، قطعاً به سمت مکانیزه‌کردن حرکت می‌کنند. اگر می‌خواهید با انواع روش‌های مکانیزه‌کردن انبار و مزایای آن بیشتر آشنا شوید، تا پایان ما را همراهی کنید.

 

مزایای مختلف مکانیزه کردن انبارها

می‌توان به عبارتی مکانیزه‌کردن انبار را هوشمند کردن آن دانست؛ به‌گونه‌ای که با انجام کار کمتر نسبت به گذشته مقدار خروجی مفید بیشتری داشت. یک انبار مکانیزه از لحاظ مقدار فعالیت مفید در مقایسه با نوع غیر مکانیزه، حدوداً کارایی برابری دارد. مزایای استفاده از این نوع انبارها بسیار زیاد است و برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

1-کاهش هزینه‌های مربوط به کارگران و امور عملیاتی

2- افزایش مقدار ایمنی موجود در محل کار

3- به حداقل رسیدن میزان خطاهای انسانی

4- افزایش سرعت در انجام کارها

5- افزایش کارایی و میزان بهره‌وری

6- راه‌اندازی سریع مشتری و در نهایت افزایش مشتری

موارد گفته شده تعداد محدودی از مزایای مکانیزه است و قطعاً با استفاده درست از آن‌ها می‌توان رشد و پیشرفت چشمگیری را در کار صنایع و شرکت‌های خود ایجاد کرد. هم اکنون هم شرکت‌های معتبری وجود دارند که می‌توانید از تجهیزات و محصولات آنها جهت مکانیزاسیون انبار خود اقدام کنید. 

 

انواع متفاوت مکانیزاسیون انبار و قفسه بندی های مختلف

متناسب با محیط و موقعیت یک انبار، می‌توان آن را مکانیزه کرد و از قفسه‌بندی مخصوص و متناسب با آن استفاده کرد. امروزه با به‌کارگرفتن روش‌های نوین در قفسه‌بندی و در نهایت بهترین شیوه‌های مکانیزه می‌توان در افزایش میزان بهره‌وری صنعت خود انقلاب کرد. انواع زیادی روش جهت قفسه بندی مکانیزه برای انبارها وجود دارد که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

1- قفسه بندی موبایل رک

این نوع قفسه‌بندی باعث شده از مساحت یک انبار نهایت استفاده را برد و میزان بهره‌وری را نسبت به قبل چندین برابر کرد. از طریق این روش می‌توان مقدار امنیت بیشتری را از هر لحاظ برای انبار خود به وجود آورد. این روش یک انبار مکانیزه و قفسه‌بندی‌شده منظم را ایجاد می‌کند.

2- قفسه بندی خود جویا (پویا)

این نوع قفسه‌بندی اقدام به حذف تمامی راهروهای فرعی کرده و از این طریق می‌تواند ظرفیت انبار را تا چندین برابر افزایش دهد. این نوع قفسه‌بندی باعث افزایش سرعت در عملیات باربرداری و بارگذاری شده که در نهایت منجر به افزایش میزان کار انجام شده در طول روز می‌شود. از این قفسه‌بندی بیشتر در سردخانه‌ها استفاده می‌شود.

3-سیستم کمدهای هوشمند اسناد و بایگانی آن ها

از جمله محصولات نوین در راستای قفسه‌بندی مکانیزه، می‌توان به این نوع سیستم‌ها اشاره کرد. از طریق این روش می‌توان در شرکت‌ها میزان بهره‌وری یک سیستم را افزایش داده و بالاترین سطح امنیت را برای سایر اسناد به وجود آورد و نوعی انبار مکانیزه را برای شرکت خود ایجاد کرد.

 

انواع روش های مکانیزه کردن انبار

باتوجه به رشد صنعت مکانیزاسیون انبارها، روش‌های دستیابی به یک انبار مکانیزه نیز افزایش پیدا کرده‌اند. هریک از این روش‌ها می‌تواند به‌گونه‌ای و در نوع خاصی از انبارها تأثیر بگذارد. برخی از این روش‌ها عبارت‌اند از:

1- مکانیزه کردن توسط سیستم بارکدینگ

امروزه تمامی کالاهای تولید شده توسط صنایع مختلف، دارای بارکد مخصوصی هستند. در این روش تمامی کالاها را بر اساس بارکد موجود بر روی آن‌ها شناسایی می‌کنند. بعد از شناسایی توسط بارکدخوان‌های مخصوص، تمامی کالاها به محل مدنظر منتقل می‌شوند. از طریق این روش، دیگر تمامی عملیات داخل انبار از حالت دستی خارج شده و به صورتی هوشمند و با میزان خطای کمتر انجام می‌شوند.

2- مکانیزه کردن انبارتوسط RFID

این کار یک روش جدید در صنعت مکانیزاسیون تلقی می‌شود و می‌تواند در دستیابی به یک انبار مکانیزه بسیار کمک‌کننده باشد. در این روش شناسایی تمامی کالاها از طریق نوعی از امواج رادیویی صورت می‌گیرد و پس از شناسایی کالا عملیات موردنظر بر روی آن انجام می‌گیرد. این روش درجه احتمال خطا را به کمترین میزان ممکن می‌رساند.

 

کدام عملیات و بخش ها در اثر مکانیزه شدن دچار تحول می شوند؟

در یک انبار مکانیزه بسیاری از موارد دیگر مانند سابق نبوده و دستخوش تغییرات زیادی می‌شوند که می‌توان از میان آن‌ها به عملیات جابه‌جایی کالاهای مدنظر، نحوه چیدمان کالای مدنظر و نحوه جابه‌جایی کالا اشاره کرد.

تمامی این تغییرات به وجود آمده باعث ایجاد تغییر سرعت در کارهای یک شرکت یا صنعت می‌شود و همچنین نیاز به نیروی انسانی را نیز کمتر می‌کند. به طبع آن احتمال انجام خطا کمتر شده و کارها دقیق‌تر انجام می‌شوند.

و در آخر

دنیای لجستیک و مدیریت زنجیره تامین با ظهور فناوری های پیشرفته و راه حل های اتوماسیون به سرعت در حال تغییر است. مکانیزاسیون انبار، به ویژه، تبدیل به یک حوزه اصلی تمرکز برای مشاغلی شده است که به دنبال بهبود کارایی عملیاتی و بهره وری خود هستند. هدف از ارائه این مطلب، بررسی گزینه‌های مکانیزاسیون مختلف موجود برای انبارها، از جمله قفسه‌بندی مکانیزه، سیستم‌های قفسه‌بندی، سیستم‌های چیدن و مرتب‌سازی خودکار و روباتیک است. با تجزیه و تحلیل مزایا و چالش‌های این راه‌حل‌ها، این گزارش قصد دارد‌ چشم‌اندازی در مورد اینکه چگونه کسب‌وکارها می‌توانند با مکانیزاسیون انبار در ساده‌سازی عملیات خود، کاهش هزینه‌ها و افزایش رضایت مشتری‌هایشان استفاده کنند، استفاده کنند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

مرجع خرید و فروش فروسیلیسیم

شیشه اتومبیل قیمت

https://mymember.shop/

خرید واترجت خانگی

ایمپلنت در کرج

پیگیری مرسوله پستی

سلفون opp

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

سایت محدوده

سایت کليک نيوز

سایت تالک نيوز

سایت پويشگر

سایت تارگت نيوز

سایت نيوز آيس

سایت نمانيان

سایت اسکن خبر

سایت جريان خبر

سایت چشم انداز نيوز

سایت به علاوه نيوز

سایت روشن نيوز

سایت ديناز نيوز

سایت ويک نيوز

سایت دون نيوز

سایت اسکاي وان

سایت استاندارد نيوز