کد خبر : 208921
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۰:۵۲

مزایا و معایب زندگی در سوئد

مزایا و معایب زندگی در سوئد

بدون تردید زندگی در سوئد نیز همانند سایر کشورها می تواند معایب و مزایای متعددی داشته باشد که برای مهاجرت اهمیت ویژه ای دارد. آموزشگاه زبان ملل تصمیم دارد در این مقاله این موضوع را مورد بررسی قرار دهد و با ارائه این مطالب کمک بزرگی برای تصمیم گیری به این عزیزان بکند. مهاجرت به

بدون تردید زندگی در سوئد نیز همانند سایر کشورها می تواند معایب و مزایای متعددی داشته باشد که برای مهاجرت اهمیت ویژه ای دارد. آموزشگاه زبان ملل تصمیم دارد در این مقاله این موضوع را مورد بررسی قرار دهد و با ارائه این مطالب کمک بزرگی برای تصمیم گیری به این عزیزان بکند. مهاجرت به سوئد به هر دلیل که باشد باید به شیوه ای کاملا اصولی انجام گیرد و از همه مهم تر آموزش زبان سوئدی باید در برنامه این افراد باشد. مقاله های دیگری در مورد یادگیری این زبان در سایت ارائه شده است. همچنین می توانید در دوره های آموزشی موسسه ملل شرکت نمایید.

از کشور سوئد چه می دانید؟

سوئد کشوری پادشاهی در شمال اروپا و در حوزه اسکاندیناوی می باشد. این کشور جزء اتحادیه اروپا و حوزه شینگن نیز به شمار می رود. به همین دلیل افرادی که کارت اقامت این کشور را اخذ نموده اند و ویزای شینگن دارند می توانند بسیار راحت به کشورهایی مثل فرانسه، آلمان و ایتالیا به صورت کاملا آزادانه مسافرت نمایند‌. گفتنی است که کشور سوئد، سومین کشور بزرگ در اتحادیه اروپا محسوب می شود و البته در قاره اروپا نیز از نظر وسعت پنجمین کشور می باشد. این کشور زیبا مقصد بسیاری از دانشجویان و سایر افراد در سر تا سر جهان می باشد که شاید دلیل آن مزایای زندگی در این کشور است. در ادامه این موضوع را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مزایای زندگی در کشور سوئد

قابل توجه است که هر کشوری در دنیا مزایا و معایب متعددی دارد و شرایط برای زندگی در هر کشور متفاوت است. دانشجویان و علاقمندان به مهاجرت باید قبل از تصمیم گیری به این کار، حتما شرایط را یررسیغ نمایند. کشور سوئد را می توان از لحاظ زنذگی در رده ده کشور برتر جهان قرار داد و البته که هر ساله این مقام را دریافت می دارد. پس باید گفت که با این وجود معایب آن زیاد به چشم نمی آید. در ادامه زمینه های مختلف را از نظر زندگی در سوئد بررسی می کنیم.

بررسی شرایط کاری در سوئد

اولین موضوعی که مهاجران باید برای مهاجرت به کشور مورد نظر پیگیری نمایند، شرایط کاری آن کشور است. زندگی در سوئد نیز باید تحت شرایط کاری مناسب انجام بگیرد. اولین نکته ای که در مورد شرایط کاری این کشور خود را نشان می دهد تعطیلات زیاد آن می باشد که صد البته بسیار خوشایند است. در طول سال حدود پنج هفته تعطیلی و البته با حقوق وجود دارد. نکته دیگر این است که ساعت کاری در هفته حدود ۴۰ ساعت بوده و می توان به صورت منعطف و چرخشی کار کرد. افرادی که با همسر و خانواده در این کشور زندگی می کنند و تمایل دارند که بچه دار شوند توجه داشته باشند که می توانند از شرایط بسیار خوبی بهره مند شوند. این افراد پس از زایمان ۴۸۰ روز مرخصی با حقوق دارند. البته در این شرایط برای این افراد امکان حضور در کار هم فراهم شده است‌. این افراد می توانند پس از گذراندن چند ماه از مرخصی خود و دریافت حقوق، به سر کار بروند و درآمد بیشتری به دست بیاورند. البته فراموش نکنید که برای رفتن به سر کار در شرایط مرخصی زایمان، هیچ گونه اجباری برای این افراد وجود ندارد. پس هر چه زودتر برای آموزش زبان سوئدی اقدام نموده و خود را آماده سازید و اقدامات لازم را برای زندگی در سوئد انجام دهید.

شرایط خدملت درمانی و اقتصادی در کشور سوئد

نکته مهم دیگری که برای زندگی در سوئد و سایر کشورها باید مورد توجه قرار بگیرد، شرایط درمانی و اقتصادی آن کشور می باشد. شاید این مسئله را شنیده باشید که مالیات در کشور سوئد از سایر کشورهای اروپا و جهان بیشتر است اما علیرغم این مسئله مزایای بسیار زیادی نیز وجود دارد. افرادی که کارت اقامت این کشور را دریافت نموده اند می توانند از مزایای بسیار زیاد است کشور در زمینه خدمات درمانی و همچنین تحصیلات در کشور سوئد استفاده نمایند. درآمد در این کشور به حدی است که با توجه به مالیات ها باز هم فشاری به شهروندان وارد نمی شود. شرایط خدمات درمانی در این کشور به صورت نیمه رایگان می باشد و هنگامی که میزان مورد نظر در شرایط درمانی پرداخته شود، سایر هزینه های درمانی کاملا رایگان محسوب می شود. اما در مورد کارهای درمانی این نکته را نیز باید یادآور شویم که در این کشور خدمات دندان پزشکی و روانشناسی شامل این قضیه نخواهد شد و درمان به صورت کاملا آزاد می باشد. اما برای این دو مورد نیز می توان از شرایط بیمه های خصوصی استفاده نمود.

دانشگاه های برتر در سوئد

بسیاری از دانشجویان در سر تا سر دنیا، زندگی در سوئد را در برنامه خود قرار می دهند چرا که دانشگاه های این کشور بسیار معتبر بوده و در رنکینگ جهانی بالاترین رتبه ها را دارند. از جمله این دانشگاه ها می توان دانشگاه های اوپسالا، کی تی اچ رویال، استکهلم، لوند و کارولینسکا را نام برد. نکته ای که باید گقت این است که شهروندان سوئدی و اتحادیه اروپا می توانند تحصیل رایگان داشته باشند و سایر افراد باید هزینه ای پرداخت نمایند که البته با توجه به سایر کشورها هزینه بسیار کم تر می باشد. سیستم آموزشی در این کشور با کیفیت بسیار بالایی در جریان است و مدرک ها نیز بسیار معتبر بوده و در تمامی کشورهای دنیا قابل قبول می باشد. به همین دلیل بسیاری از دانشجویان تحصیل در این کشور را انتخاب می نمایند.

اخذ اقامت دائم و زندگی در سوئد

یکی از مزایای زندگی در سوئد، این است که می توان کارت اقامت را دریافت نموده و از حق شهروندی آن استفاده نمود و البته این کارت بسیار ارزشمند است. افرادی که به عنوان دانشجوی بین المللی در این کشور تحصیل می نمایند، پس از این که دوره کارشناسی را سپری نمایند، می توانند برای ویزای کار اقدام نمایند و به دنبال کار باشند. البته این نکته را نیز باید عنوان نماییم که فرقی ندارد که از طریق تحصیل یا کار به این کشور رفته باشید، شما این امکان را دارید که پس از گذراندن پنج سال زندگی در سوئد، کارت اقامت دائم این کشور را دریافت نمایید. پس از آن نیز با گذراندن سه تا پنج سال از دریافت کارت اقامت دائم و البته حضور دائمی در این کشور، می توانید برای دریافت حق شهروندی و گرفتن پاسپورت این کشور اقدام نمایید. در این صورت مزایای دو‌ تابعیتی بودن را دریافت می کنید.

زبان انگلیسی در کشور سوئد

یکی دیگر از مزایای مهم زندگی در سوئد این است که مردم‌ آن به صورت بسیار گسترده از زبان انگلیسی استفاده می نمایند. پس می توان به راحتی در این کشور زندگی نمود. البته باید آموزش زبان سوئدی را حتما در برنامه خود قرار دهید.

سرعت بالای اینترنت

از آن جایی که اکثر کارها امروزه با استفاده از اینترنت صورت می گیرد، سرعت اینترنت حرف اول را می زند. کشور سوئد بدون تردید یکی از سریع ترین اینترنت ها را در سر تا سر جهان دارد و طبق آمار دارای رتبه پنجم در جهان می باشد. در این کشور شهروندان می توانند از آخرین تکنولوژی های روز دنیا استفاده نمایند.

حمل و نقل عمومی یکی از شرایط زندگی در سوئد

یکی دیگر از مزایای زندگی در سوئد سیستم حمل و نقل عمومی در این کشور می‌باشد. این سیستم بسیار گسترده و یکپارچه بوده و با امکانات بسیار پیشرفته انجام می شود. با این سیستم، شهروندان نیازی ندارند از خودروی شخصی خچد استفاده نمایند. وسایل نقلیه عمومی شامل اتوبوس، تراموا، مترو و قطار شهری می باشد که در سر تا سر این کشور وجود دارد و شهروندان می توانند به راحتی استفاده کنند.

امنیت در سوئد

از دیگر نکات بسیار مثبت زندگی در سوئد، وجود امنیت در این کشور می باشد. می توان گفت که این کشور پایین ترین نرخ جرم و جنایات را در سر تا سر جهان دارد. امنیت در این کشور باعث شده که دانشجویان بین المللی به راحتی زندگی و تحصیل نمایند.

قیمت مواد خوراکی

برای زندگی در سوئد و سایر کشورهای جهان باید مسئله خرید مواد غذایی و قیمت آن ها حتما مورد توجه قرار بگیرد. در کشور سوئد این هزینه ها بسیار ارزان بوده و خرید ماهانه به راحتی انجام می گیرد. البته سبک غذایی هر فرد تاثیر مستقیم روی هزینه ها دارد و این هزینه ها برای برخی افراد بسیار کم تر خواهد بود.

زمان بندی دقیق سیستم های خدماتی

زندگی در سوئد از این جهت بسیار راحت از کشورهای دیگر می باشد که برنامه ریزی های روزانه در آم با نظم و ترتیب خاصی انجام خواهد شد. زمان بندی بسیار دقیق و منظم در سیستم های خدماتی زندگی در این کشور را بسیار راحت تر می سازد. به عنوان مثال زمان حرکت اتوبوس ها و مترو ها طبق برنامه ریزی خاص و بسیار دقیق انجام می گیرد.

معایب زندگی در سوئد

در قسمت های قبل کلیه موارد را در مورد مزایای زندگی در سوئد بیان شد. اما در این بخش سعی داریم تعدادی از معایب زندگی در این کشور را نیز مورد بررسی قرار دهیم.

آب و هوای سوئد

یکی از نکاتی که می توان به عنوان یکی از معایب زندگی در سوئد عنوان نمود، مسئله آب و هوای این کشور می باشد. این کشور آب و هوای سرد، سخت و وحشتناکی دارد. چندین ماه سال را باید با بارش برف سنگین طی کرد و البته که این بارش ها بسیار سنگین خواهد بود. سرمای زمستان در کشور سوئد سخت و طولانی بوده و بیشتر ساعات روز نیز هوا تاریک می باشد. در واقع تنها شش ساعت در طول روز امکان استفاده از نور خورشید وجود دارد.

رفتار مردم سوئد

یکی از معایب دیگر زندگی در سوئد رفتار سرد و غیر دوستانه مردم این کشور می باشد. البته فراموش نکنید که این موضوع در مورد همه مردم صدق نمی کند‌. اما به صورت کلی باید گفت که مردم این کشور زیاد خونگرم نیستند.

میزان مالیات در سوئد

میزان مالیات در سوئد درصد و نرخ بالایی دارد. این مسئله برخی افراد را اذیت می کند. البته طبق موارد گفته شده در قسمت های قبل، خدمات درمانی و آموزشی در این کشور رایگان بوده و همین امر کمک زیادی به افراد خواهد کرد.

مسئله اجاره مسکن در سوئد

یکی از نکاتی که باید مورد توجه قرار بگیرد و برای زندگی در سوئد به آن فکر کنید، مسئله اجاره مسکن می باشد. در شهرهای بزرگ تعداد خانه های قابل اجاره کم است و باید قبل از هر کاری به این موضوع پرداخته شود.

زبان سوئدی

از موارد بسیار مهم برای زندگی در سوئد، آموزش زبان سوئدی می باشد که برخی آن را سخت می دانند. در این کشور مردم زیادی به زبان انگلیسی صحبت می کنند اما زبان رسمی این کشور زبان سوئدی بوده و حتما باید یاد گرفته شود. در بسیاری از مکان ها باید فرم ها را به این زبان پر نمود. با صبر و تلاش می توان این زبان را یاد گرفت.

با آموزش زبان سوئدی می توانید شرایط زندگی در سوئد را برای خود بسیار هموار تر سازید. این زبان شباهت زیادی به زبان انگلیسی دارد و می توان با تلاش و پشتکار بر آن تسلط پیدا کرد. البته لغات فرانسه و آلمانی نیز در این زبان وجود دارد. این زبان از خانواده هند و اروپایی است و البته از شاخه های ژرمنی محسوب می شود. این زبان به زبان های نروژی و دانمارکی نیز بسیار شبیه است و افرادی که یکی از این سه زبان را بلد باشند می توانند دو زبان دیگر را نیز به راحتی متوجه شوند. افرادی که قصد دارند در این کشور زندگی نمایند بهتر است آموزش زبان سوئدی را در برنامه خود قرار دهند.

پیدا کردن کار برای زندگی در سوئد

از مهم ترین مسائل برای زندگی در سوئد، یافتن کار مناسب می باشد. نداشتن مهارت کافی در زبان یکی از معضلات به شمار می رود. به همین دلیل باید برای آموزش زبان سوئدی اقدام نمایید. عدم یادگیری زبان سوئدی امکان دارد روی استخدام شما تاثیر بگذارد. شما باید این توانایی را داشته باشید که با کارفرما و همکاران خود به راحتی ارتباط برقرار کنید.

برچسب ها : ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

گیفت تبلیغاتی

مقاومت ترمز آسانسور

تثبیت کننده ولتاژ

زيرنويس فارسي سريال

نوشتن رپورتاژ اثربخش و جذاب

تعمیر گیربکس اتوماتیک

حمل اسباب منزل باربری عظیمیه کرج

مرجع خرید و فروش فروسیلیسیم

شیشه اتومبیل قیمت

https://mymember.shop/

خرید واترجت خانگی

ایمپلنت در کرج

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

سایت محدوده

سایت کليک نيوز

سایت تالک نيوز

سایت پويشگر

سایت تارگت نيوز

سایت نيوز آيس

سایت نمانيان

سایت اسکن خبر

سایت جريان خبر

سایت چشم انداز نيوز

سایت به علاوه نيوز

سایت روشن نيوز

سایت ديناز نيوز

سایت ويک نيوز

سایت دون نيوز

سایت اسکاي وان

سایت استاندارد نيوز