کد خبر : 208954
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۲ - ۲:۰۰

هزینه زندگی دانشجویان بین‌المللی در انگلستان 2024

هزینه زندگی دانشجویان بین‌المللی در انگلستان 2024

انگلستان به‌عنوان یکی از کشورهای برتر دنیا، از نظر کیفیت زندگی، دانشگاه‌های تراز اول و سرمایه‌گذاری در سطح بین‌المللی شناخته ‌شده است. از این ‌رو متقاضیان بسیاری به‌دلایل مختلف، انگلستان را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند؛ دانشجویان، متقاضیان عمده در سفر به انگستان را تشکیل می‌دهند. دانشجویان قبل ‌از اخذ ویزای دانشجویی، باید شرایط تحصیل در

انگلستان به‌عنوان یکی از کشورهای برتر دنیا، از نظر کیفیت زندگی، دانشگاه‌های تراز اول و سرمایه‌گذاری در سطح بین‌المللی شناخته ‌شده است. از این ‌رو متقاضیان بسیاری به‌دلایل مختلف، انگلستان را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند؛ دانشجویان، متقاضیان عمده در سفر به انگستان را تشکیل می‌دهند. دانشجویان قبل ‌از اخذ ویزای دانشجویی، باید شرایط تحصیل در انگلیس را بررسی کنند، همچنین هزینه‌های اقامت و مکان اقامت را برای زندگی در انگلستان، در نظر بگیرند.

هزینه‌های زندگی در انگلستان بر اساس سبک زندگی، محل زندگی و عوامل دیگر متفاوت خواهد بود. زندگی در انگلستان به‌عنوان یک شهر گران، ممکن است برای برخی از دانشجویان امکان‌پذیر نباشد؛ بنابراین اطلاع از هزینه‌ها و شرایط تحصیلی در انگلیس ضروری است.

 

هزینه زندگی دانشجویی در انگستان در سال 2024

عوامل مختلفی وجود دارد که به هزینه‌های کلی زندگی شما در بریتانیا اضافه می‌شود. برای تعیین بودجه باید برآوردی از هزینه‌های ماهانه خود داشته باشید. میانگین هزینه زندگی در انگلستان برای دانشجویان بین‌المللی بین 1154 تا 1218 پوند در ماه متغیر است. با توجه به سبک زندگی شما، بودجه ماهانه نیز متفاوت خواهد بود؛ میزان معاشرت شما، بخشی از هزینه زندگیتان در بریتانیا را تعیین می‌کند.

هنگام تصمیم‌گیری برای تحصیل در انگلستان، تعیین اینکه در کدام بخش از انگلستان می‌خواهید تحصیل کنید نیز ضروری است. بخش‌هایی از بریتانیا، به‌ویژه لندن و قسمت جنوبی آن، گران‌تر از منچستر، لیدز یا دیگر شهرهای شمالی محبوب در انگلیس هستند، ولز و اسکاتلند حتی هزینه‌های زندگی ارزان‌تری در بریتانیا ارائه می‌کنند. در جدول زیر به تفکیک ماهانه هزینه‌های زندگی فردی که دانشجویان با آن مواجه می‌شوند پرداخته‌ایم.

خصوصیات هزینه‌ها در هر ماه
محل اقامت خارج‌از دانشگاه 408 پوند
محل اقامت در دانشگاه 472 پوند
حمل‌ونقل 65 پوند
غذا 360 پوند
خدمات آب و برق 189 پوند
سرگرمی 40 پوند
مواد غذایی 28 پوند
لباس 64 پوند
کل هزینه زندگی با محل اقامت خارج‌از دانشگاه 1154 پوند
کل هزینه زندگی با اقامت در دانشگاه 1218 پوند

 

نرخ شهریه در انگلستان

نرخ شهریه در مقطع کارشناسی برای دانشجویان خارجی حدود 10000 تا 30000 پوند در سال برای دوره‌های تمام‌وقت است. هزینه‌های تخمینی تحصیل برای دانشجویان خارجی در دوره‌های تمام‌وقت از 10000 پوند تا 13000 پوند در سال، برای مقاطع تحصیلات تکمیلی متغیر است و متوسط پرداخت سالانه 14000 پوند برای خدمات آزمایشگاهی و تحقیقاتی در نظر گرفته می‌شود.

ویزای مهاجرت به انگلستان

ویزای بریتانیا و مهاجرت، مستلزم داشتن بودجه‌ای بالغ بر 1265 پوند در ماه برای تحصیل در لندن است. در نظر داشته ‌باشید این مبلغ اضافه‌بر پرداخت شهریه خواهد بود. برای دریافت ویزای تحصیلی در لندن، این حداقل مبلغی است که باید در نظر بگیرید. این هزینه‌های زندگی در انگلستان برای دانشجویان بین‌المللی کمتر از سایر مناطق در بریتانیا خواهد بود. دانشجویان با تحصیل در کالج‌های خارج ‌از لندن، می‌توانند هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان را به پرداخت 1015 پوند در ماه کاهش دهند.

 

هزینه‌های مسکن در انگلستان

هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان برای دانشجویان بین‌المللی، شامل هزینه‌های مسکن نیز می‌شود. اکثر دانشگاه‌های بریتانیا به شما این امکان را می‌دهند که در محوطه دانشگاه زندگی کنید. این تالارهای اقامتی در چند قدمی پردیس قرار دارند و به شما کمک می‌کنند تا در هزینه‌های زندگی در انگستان صرفه‌جویی نمایید. شما ممکن است تصمیم بگیرید که با یک هم‌اتاقی زندگی کنید یا یک حمام اختصاصی در یک خانه خصوصی را ترجیح دهید. طبیعتا زندگی در یک خانه خصوصی هزینه بالاتری را برای شما خوهد داشت.

از دیگر مزایای زندگی در دانشگاه این است که هزینه‌های غذا، آب‌ و برق، همیشه در هزینه اصلی گنجانده می‌شود. این تضمین می‌کند که از نگرانی خرید غذا، گرمایش و پرداخت قبوض برق، گاز و آب در امان هستید. اگر می‌خواهید آزادی را به معنای واقعی آن تجربه کنید، مسکن خصوصی انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. در جدول زیر میانگین هزینه‌های زندگی برای دانشجویان بین‌المللی در مورد اسکان دانشجویان در انگلستان و دیگر شهرها آمده است.

میانگین هزینه ماهانه زندگی در انگلستان لندن دیگر شهرها
اقامت دانشگاه 727 پوند 515 پوند
مسکن خصوصی 848 پوند 505 پوند
قبوض آب‌وبرق 45 پوند 40 پوند

 

هزینه‌های حمل‌ونقل در انگلستان

پرداخت هزینه‌های حمل‌ونقل، در رده دوم بیشترین هزینه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی در انگلستان قرار دارند. حمل‌ونقل شهری معمولا امتیازاتی را برای دانشجویان فراهم می‌کند و میانگین هزینه زندگی در انگلستان را برای دانشجویان بین‌المللی کاهش می‌دهد. برای این کار دانشجویان می‌تواند از کارت راه‌آهن استفاده کنند. استفاده از تاکسی به‌عنوان وسیله حمل‌ونقل توصیه نمی‌شود؛ زیرا در دسته وسایل حمل‎ونقل گران قرار می‌گیرد. استفاده از کارت سفر، هنگام پرواز در اطراف یا داخل شهرها نیز، به کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل دانشجویان و در نتیجه کاهش هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان کمک می‌کند.

شهر میانگین هزینه‌های ماهانه
لندن 56 پوند
منچستر 47 پوند
بیرمنگام 45 پوند
لیورپول 45 پوند

 

قیمت مواد غذایی

اگرچه اقامت در محوطه دانشگاه، شما را از هزینه‌های غذا محافظت می‌کند؛ اما هزینه غذای دانشجویانی که در اجاره‌های خصوصی زندگی می‌کنند نیز، مورد بررسی قرار گیرد. شما می‌توانید هر چند وقت یکبار از صرف غذا در بیرون از خانه لذت ببرید؛ اما بهترین گزینه برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها این است که غذاهای خود را در خانه بپزید. توصیه می‌شود قبل‌ از صرف غذا در رستوران‌های انگلیس، هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان را در نظر بگیرید. شما باید در طول اقامت خود در بریتانیا، خرید معقولی انجام دهید و بر اساس آن وعده‌های غذایی خود را برنامه‌ریزی کنید. میانگین قیمت‌های تقریبی برای برخی از محصولات خواربارفروشی محبوب در جدول زیر آورده‌ شده است. بر اساس تحقیقات انجام‌شده، شما به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، معمولا حدود 150 تا 250 پوند برای غذا و مواد غذایی هزینه خواهید کرد.

مورد مقدار قیمت
نان یک بسته 0.71 پوند
شیر یک لیتر 0.81 پوند
تخم مرغ 6 عدد 1.51 پوند
مرغ 300 گرم 1.57 پوند
برنج یک کیلوگرم 1.51 پوند

 

هزینه‌های سرگرمی در انگلستان

مطمئنا زندگی آکادمیک فقط کتاب و امتحان و ارزشیابی نیست. هزینه زندگی برای دانشجویان بین‌المللی در بریتانیا شامل هزینه‌های سرگرمی نیز می‌شود. شما یک دایره اجتماعی ایجاد می‌کنید و برای گذراندن اوقات فراغت خود به پول نیاز خواهید داشت. دو مورد از هزینه سرگرمی‌های محبوب به شرح زیر هستند.

فعالیت قیمت
بلیط سینما 10.12 پوند
رستوان برای دو نفر 40.46 پوند

 

هزینه موبایل و اینترنت در انگلستان

جنبه‌های مهم بعدی هزینه‌های زندگی در انگلستان، برای دانشجویان بین‌المللی قیمت موبایل و اینترنت است. هنگام تحصیل در خارج ‌از کشور نیاز به ارتباط با خانواده و دوستان، بیشتر از همیشه خواهد بود. دانشجویان خارجی باید با در نظرگرفتن افزایش تقاضا برای رسانه‌های اجتماعی، سیم‌کارت مناسبی با طرح تماس و داده و وای‌فای تهیه کنند. برای این‌که بتوانید ارزان‌ترین تامین‌کنندگان شبکه‌های مخابراتی را تهیه کنید، قبل ‌از خرید و اتصال Wi-Fi، هزینه‌ها را در شبکه‌های مختلف باهم مقایسه کنید.

فعالیت قیمت
بسته سیم‌کارت اعتباری 10.12 پوند
نتفلیکس 8.10 پوند
بسته وای‌فای 50.54 پوند
هزینه تماس 0.15-0.46 پوند

 

مخارج متفرقه زندگی برای دانشجویان انگلستان

اگرچه شما به یک برنامه زمان‌بندی پایبند هستید، از دیدن مبلغی که برای موارد اضافی خرج می‌کنید، شوکه خواهید شد. بنابراین این کالاهای متفرقه نیز مهم هستند و باید در هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان برای دانشجویان بین‌المللی لحاظ شوند.

This document was truncated here because it was created in the Evaluation Mode.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

دوره آموزشی قانون آیین دادرسی مدنی در صنعت ساخت

خرید انواع کپسول آتش نشانی

اخبار سلامت

گیفت تبلیغاتی

مقاومت ترمز آسانسور

تثبیت کننده ولتاژ

زيرنويس فارسي سريال

نوشتن رپورتاژ اثربخش و جذاب

تعمیر گیربکس اتوماتیک

مرجع خرید و فروش فروسیلیسیم

شیشه اتومبیل قیمت

https://mymember.shop/

ایمپلنت در کرج

خرید رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

سایت محدوده

سایت کليک نيوز

سایت تالک نيوز

سایت پويشگر

سایت تارگت نيوز

سایت نيوز آيس

سایت نمانيان

سایت اسکن خبر

سایت جريان خبر

سایت چشم انداز نيوز

سایت به علاوه نيوز

سایت روشن نيوز

سایت ديناز نيوز

سایت ويک نيوز

سایت دون نيوز

سایت اسکاي وان

سایت استاندارد نيوز